TARİHÇE

Her çocuk kişilikleri, yetenekleri, algı ve beğenileriyle içinde birçok renk barındırır. Onların tüm renklerini algılayıp şekillendirerek onlara  kendi ayakları üzerinde yürümeyi öğretiyoruz.


Bilgi Okulları; eğitime gönül vermiş, yıllarını milli eğitimin ve özel öğretim kurumlarında idareci ve öğretmen olarak geçirmiş,kendilerini ülkesinin geleceğinin gençlerini  yetiştirilmesine adamış,eğitimde feda edilecek hiçbir birey yoktur sözünden feyiz almış,her öğrenci özeldir bilincinde olan,Atatürk ilke ve İnkılaplarına bağlı öğretmenler tarafından kurulmuş bir okuludur…

 

2004 yılında Birey Dershanesi olarak Samsun’da etkin ve tam öğrenme modeline dayalı sistemiyle eğitim-öğretim hayatına başlamış olan kurumumuz; 2013 yılında eğitim alanında hizmet vermek amacıyla Özel Bilgi Anadolu Lisesini açmış ve 2015-2016 öğretim yılında bu halkaya Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Fen Lisesini de katarak “Samsun’un Eğitimdeki Işığı “olmayı hedeflemiştir.

2017 eğitim-öğretim yılında  Anaokulunu  1000 m2′lik bahçesi olan ayrı bir yerleşkeye taşıyarak çocuklarımızın  doğayla içi içe büyümelerinin önünü açmıştır.Bilgi Okulları 2020-2021 eğitim öğretim yılında  Atakum bölgesinde özel okulculuğa yeni bir yaklaşım getirerek BİLGİ AKADEMİ  lisesini açarak geleceğimizin teminatı gençlerimizin eğitimine devam ediyor.Bilgi okulları anaokulundan,  lisesine kadar toplam 800 civarında öğrencisi ile eğitim öğretim sürdürmekte ,ilimize ve ülkemize faydalı bireyler yetiştirmek için tüm gücüyle çalışmaktadır.

Bigi Okulları akademik ve yaşamsal başarı için;Yaşama başlangıcın en iyi adresi…

Merak etmeyi, sormayı, araştırmayı, bilimi sadece okuyarak değil, uygulayarak anlamayı, sentezlemeyi öğretiyor, yaşadıkları çevreyi ve dünyayı tanımanın heyecanını yaşatıyoruz.

Öğrencilerimizi sadece okulda belli bir süre değil, hayat boyu öğrenen bireyler olması yolunda eğitiyoruz. Onları kendilerini yaşama hazırlayan ilk adımları atarken etkin, yaparak, yaşayarak, anlayarak, tam öğrenerek, keşfederek, geleceğin bilgi toplumunun bireyleri olarak yetiştiriyoruz.Dünyayı algılayabilen, katılımcı, ilkeli ve nesnel bireyler yetiştirmek ilkesi ile hareket ediyoruz.

Eğitim, öğretim ve yaşam ortamlarını öğrencilerimizin gereksinimlerine cevap verecek şekilde hazırladık. Yaşadığı toplumun değerlerini bilen ve koruyan, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, dünyayı anlayabilen bireyler yetiştiriyoruz. 2004 yılından bu yana öğrencilerimize başarının anahtarını veriyoruz.

Başarının anahtarı Bilgi’nin ilkelerinde;

Anaokulundan itibaren İngilizce ve Almancayı okuyan, yazan, dinleyen ve konuşan bireyler olabilmeleri için uluslararası geçerliği olan program, yöntem ve tekniklerle alanında uzman öğretmenlerle yabancı dil öğretiyoruz. Yaşamın temeli olan okul öncesi dönem öğrenme potansiyelinin en yüksek olduğu ve kişiliğin temelinin oluştuğu önemli bir süreçtir.

Çocuğun farklı alanlarda potansiyelinin ortaya çıkarılabilmesi için zihinsel, sosyal, bilinçsel ve duygusal gelişimini ortaya çıkarılabilecek bir programda eğitilmesi gerekir. Çocukluk yıllarında kazanılan davranışların büyük bir bölümü yetişkinlikte bireyin kişilik yapısını tavır, alışkanlık, inanç ve değer yargısını biçimlendirmektedir.

Çocuklarımız her sabah okula gelirken dünyayı keşfettikleri büyük ve huzurlu aile ortamına gelmektedirler.

Eğitim kadromuz uyguladıkları ileri eğitim teknolojilerini her an birbiriyle paylaşarak sonuçları değerlendirmektedir. Her çocuğun ayrı bir dünya olduğu bilinci ile her birini tek tek yakındantanımaktadır.

Sadece bilgiyi alan değil sosyal, iletişime açık, kendine güveni olan kendine hobi edinmiş ve yaşamdan zevk alan, edindiği bilgiyi yaşamında kullanabilen bireyler yetiştiriyoruz.

Yetenek ve becerilerini keşfeden, keşfettikçe kendini geliştirme heyecanı duyan öğrenciler, Bilgi ve becerilerini üretime dönüştürme heyecanı duyan bireyler, evrensel, katılımcı, ilkeli, nesnel , okuyan, araştıran ve bilgi edinme yöntemlerini kavramış birer BİREY oluyorlar.

Zihinsel gelişim kadar bedensel gelişimde önemlidir. Spor bir yandan vücut koordinasyonu sağlarken diğer yandan organize olmayı ve ortak hedef doğrultusunda takım ruhu ile çalışmayı sağlar. Bilgi öğrencileri bireysel sporlardan, takım sporlarına tüm spor dallarında çok özel imkânlarla yetiştirilmektedir. Edindiği her türlü bilgi ve beceriyi paylaşan, deneyimleyerek sentezleyen özgür bireyler olarak başarının anahtarını ediniyorlar.

Onlar bilgi ailesinin mutlu bireyleri,

Geleceği aydınlatmak için Bilginin ilkeleri ile mezun oluyorlar,

Onlar kendini tanıyor,

Onların ufukları açık,

Onlar Bilgi okulları ortamında yetişti,

Onlar Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı,

Onlar ülkesine, milletine her zaman bağlı…

BİLGİ OKULLARI

ANAOKULU, İLKOKUL, ORTAOKUL, ANADOLU LİSESİ, FEN LİSESi

BİLGİ GÜÇTÜR…

BİZ BİR AİLEYİZ…