DESTEK BİRİMLERİ

 
 

HİJYEN VE TEMİZLİK


HİJYEN:

Temizlik, önem verdiğimiz konulardan biridir. Okulun her koridoru için bir temizlik görevlisi istihdam edilmiştir. Alerjik özelliği bulunmayan, dünya çapında bilinen markalardan edinilen temizlik ürünleriyle; sınıfların, tuvaletlerin, koridorların temizliği sürekli ve sıkı bir denetimle yapılmaktadır. 

Antibakteriyel, antialerjik ve ses yutucu özelliğe sahip zemin kaplaması, çocuklarımız için nezih bir ortam sağlamaktadır. 

Her koridor başında bulunan su istasyonları ile öğrencilerimiz plastiğe temas etmemiş, taze ve sağlıklı içme suyu tüketmektedir. Bu sistemle içme suyu için plastik ve kimyasal atık üretilmemekte; böylece öğrencilerimizde ekolojik farkındalık oluşturulmaktadır. Bununla birlikte, musluklardan akan su da içilebilir niteliktedir. Musluk suyu, beş aşamalı bir filtreleme sisteminden geçirilmektedir. Musluklardan alınan su numuneleri test için özel laboratuvara ve Hıfzıssıhha Laboratuvarı’na gönderilerek sağlık denetimi periyodik olarak yapılmaktadır. 

Okulumuzda bulunan iki adet büyük su deposu ile temizlik faaliyeti su kesintisi yaşanmadan sürdürülmektedir.

 

GÜVENLİ OKUL


Eğitim-öğretim için en uygun atmosferin sağlandığı Bilgi Okulları’nda, öğrencileri evden ayrılıp-eve döndükleri süre boyunca maksimum güvenlik oluşturulmuştur.

Yerleşke içi ve çevresinde profesyonel anlayışla hizmet veren güvenlik birimince kontrolün yanı sıra kamera sistemiyle 24 saat kesintisiz kayıt yapılmaktadır.

Dersliğe ve etkinliğe özgü güvenli donanımın, materyal araç ve gereçlerin yer aldığı Bilgi Okulları, okul alanları, mobilyaları, araç ve gereçlerini içine alan güvenlik konseptine sahiptir. Okulun ve öğrencinin güvenliğini esas alan kontrol ve denetim uygulamaları ile birlikte Bilgi Okulları, doğal konumu itibariyle tamamen eğitim-öğretime ayrılmış olumsuzluk içeren mekânlardan ve modellerden arınmış bir yerleşke bulunmaktadır.

Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz sağlanan güvenli okul yaklaşımıyla sadece akademik eğitim yaşantılarına odaklanıyor, kendilerini güvende, mutlu ve huzurlu hissediyorlar.

 

GÜVENLİ SERVİS


BİLGİ  Okullarında öğrenci servis hizmetleri, yapılan yıllık sözleşmeler çerçevesinde,  sıkı bir gözetim ve işbirliği içinde yürütülmektedir. Servis hizmetleri, okulumuzun açılışından bu yana “HUZUR TUR” firması tarafından sağlanmaktadır.

Ortaokul ve Lise öğrencilerinden farklı olarak, Anasınıfları ve İlkokul öğrencileri okul çıkışında servislere sınıf öğretmenleri gözetiminde ve denetiminde bindirilir. Sabahları ise bu öğrencileri, nöbetçi öğretmenler karşılar ve onları sınıflarına yönlendirir. Anasınıfları ve İlkokul servislerinde sürücü dışında, öğrencilere yardımcı olan bir görevli bulunmaktadır.

Ücretleri semtlere göre 5 ayrı basamakta belirlenmekte; ücret ödemeleri veliler tarafından servis şirketine yapılmaktadır.

Ulaşım firması, kayıt günü doldurulan Servis Formu doğrultusunda hazırlık yaparak, okul başlamadan önce öğrencinin hangi serviste olduğunu, sabah alınış ve akşam bırakılış saatini veliye bildirir. 

Güzergah, saat ve araç koltuk sayılarının oluşturulabilmesi için her eğitim – öğretim yılında en geç 31 Ağustos tarihine kadar servis kayıtlarının yapılması büyük önem taşımaktadır.      

31 Ağustos tarihine kadar yapılmayan kayıtlar, servis listelerine dahil edilmeyecek ve ilk iki hafta servis hizmeti verilmeyecektir.

Okulun açıldığı ilk gün, sabah öğrenciler velileri tarafından getirilir.

 

İletişim Bilgileri

HUZUR TUR

Tel. No :2331961