EĞİTİM KALİTESİ

 
 

 

 

SEÇKİN ÖĞRETMEN KADROSU


BİLGİ OKULLARI bir öğretmen kuruluşudur.
Eğitim öğretim alanındaki başarımızı güçlü öğretmen kadrosuna borçlu olan kurumuzda; öğretmenler, kendini mesleğine adamış, başarılı, özverili, liderlik yeteneği olan, yeniliğe ve teknolojiye açık, alanında en iyileridir. Mesleki hâkimiyeti olan, genel kültürü yüksek, iletişim kurabilme, kriz çözebilme ve gerektiğinde öz eleştirel olabilen, öğrencilerin bireysel özelliklerini analiz edebilen öğretmenler görev yapmaktadır.
Öğretmenliği, çağdaş yorumlarla ulusallıktan evrenselliğe uzanan Atatürkçü çizgide, profesyonel iş disiplini içinde,sevgiyle icra eden bir öğretmen kuruluşu.

SENİNLEYİZ

‘’Düşündüğün,hayal ettiğin,varmak istediğin yer neresiyse…’’

 

SINAVLARA HAZIRLIK


2004 yılında Birey Dershanesi olarak Samsun’da etkin ve tam öğrenme modeline dayalı sistemimizle eğitim-öğretim hayatına başladık. Kazanmış olduğumuz deneyimin, öğrencilerimizin hedefledikleri üniversiteye yerleşmelerinde büyük avantaj sağlayacağını biliyoruz.

Bilgi Okulları’nın, merkezi sınavlara yaklaşımı, ölçme-değerlendirme alanındaki uzmanlığı ve danışma-öğretmen-rehberlik birimi ile öğrenciye tam destek olacaktır.Böylece sınava hazırlık sürecinin rahatça aşılmasına ve başarı ile sonuçlanmasına olanak sağlayacaktır.

 

ETÜT UYGULAMALARI


Bilgi Okulları’nda yapılacak etüt programında günlük ödevler tamamlanır,ders tekrarları,soru çözümü uygulamaları,yayınların çözülmesi sağlanır.Nitelikli etüt programları öğretmenler kontrolünde yapılır.

 

REHBERLİK ÇALIŞMASI


Sosyal, duygusal, akademik ve gelişimsel rehberlik anlayışının benimsendiği Bilgi Okulları’nda, ulusal ve uluslararası geçerlikli, güvenilir test ve envanter ile birlikte öğrencilerin arkadaş ilişkileri, veli ve öğretmen iletişiminin sağlıklı yürütülmesi için danışmanlık hizmeti verilmektedir. Öğrencinin sosyal çevreye uyumu, problem çözme ve karar verme gelişimlerinin takibi ve gerekli destek hizmetlerinin sağlandığı Bilgi Okulları’nda, derslere katılım, sınav performans izlenmesi ve günlük okula devam durumu konusunda düzenli olarak veli bilgilendirilmesi yapılmaktadır.

K12.net uygulamasıyla öğrencinin kazanım tabanlı eksik konularının tespiti,eksiklerin giderilmesi ve gerekli bireysel-grup çalışma programının oluşturulduğu Bilgi Okulları’nda, ulusal sınavlarda, test tekniği,zaman yönetimi,kaygı yönetimi gibi önemli konularda da danışmanlık ve destek verilmektedir.

 

OKUL-DERSANE BÜTÜNLEŞMESİ


Yılların dershanecilik tecrübesinin özel okulla buluşması. Öğrencilerinin herhangi bir dershaneye ihtiyaç duymayacağı bir eğitim sistemi benimseyen Bilgi Okulları’nda, öğrenciler okul ve dershane arasında bölünmeksizin, sınavlara daha verimli hazırlanmaktadırlar. Akademik destek amacıyla uygulanan dershane programında öğrencilerin sınavlara hazırlığının yanı sıra birebir etüt, ek ders, çizgi altı ödev takibi, eksik tamamlama çalışmaları da yer almaktadır. Özellikle sınav grupları için (8.ve 12.sınıflar) doğrudan dershane programı ile birlikte öğrencilere kitap, dergi, test vb. tüm dokümanları ücretsiz sağlanmaktadır.

Okul-dershane birlikteliğiyle velilerimiz okul ve dershaneye ayrı bütçe ayırma külfetinden kurtuluyor. Öğrencilerimiz ise okul sonrası dershaneye zaman ayırmak zorunda kalmıyor. Okul ve dershane arasında kurulan bu verimli iş birliği ile akademik eğitimde ve sınav gruplarında büyük başarı sağlanıyor.

 

CUMARTESİ OKULU


Bilgi Okulları’nda eğitimi 6 gün planladık. Öğrencilerimizi hayata en iyi şekilde hazırlamayı hedefleyen okulumuz Cumartesi Okulu’nda dersler, soru çözümü, sanatsal faaliyetler, çeşitli kurslar ve özel birebir takviyelerle planlanır.