TARİHÇE:

Her çocuk kişilikleri, yetenekleri, algı ve beğenileriyle içinde birçok ren barındırır. Onların tüm renklerini algılayıp şekillendirerek onlara kendi ayakları üzerinde yürümeyi öğretiyoruz.

Bilgi Okulları; eğitime gönül vermiş, yıllarını milli eğitimde ve özel öğretim kurumlarında idareci ve öğretmen olarak geçirmiş, kendilerini ülkesinin geleceğinin gençlerinin yetiştirilmesine adamış, ‘’eğitimde feda edilecek hiçbir birey yoktur’’ sözünden feyzalmış, her öğrenci özeldir bilincinde olan, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı öğretmenler tarafından kurulmuş bir okuldur.

2004 yılında Birey Dershanesi olarak Samsun’da etkin ve tam öğrenme modeline dayalı sistemiyle eğitim-öğretim hayatına başlamış olan kurumumuz;2013 yılında eğitim alanında hizmet vermek amacıyla Özel Bilgi Anadolu Lisesini açmış ve 2015-2016 öğretim yılında bu halkaya Anadolu, İlkokul, Ortaokul ve Fen  Lisesini de katarak ‘’Samsun’un Eğitimdeki ışığı’’ olmayı hedeflemiştir.

2017 eğitim-öğretim yılında Anaokulunu 1000 m2’lik bahçesi olan ayrı bir yerleşkeye taşıyarak çocuklarımızın doğayla iç içe büyümelerinin önünü açmıştır. Bilgi Okulları 2020-2021eğitim-öğretim yılında Atakum bölgesinde özel okulculuğa yeni bir yaklaşım getirerek Bilgi Akademi Lisesini açarak ülke eğitimine katkı sağlamaya devam edecektir. Bilgi okulları anaokulundan, lisesine kadar toplam 800’den fazla öğrencisi ile eğitim-öğretim sürdürmekte, ilimize ve ülkemize faydalı bireyler yetiştirmek için tüm gücüyle çalışmaktadır.

16 yıldır özel eğitim sektöründe uzmanlaşmış akademik kadromuzla hizmet vermekteyiz. Kalite, güven, ve tecrübe çocuklarımızın eğitiminin ilk ve sonraki dönemlerinde son derece önemlidir.

Ailesine ve yaşadığı topluma uyum sağlayan, sevgi ve saygıyı bilen, ahlaklı, bilinçli ve özgüven sahibi nesillerin ülkemizin yarınlarını için çok önemli olduğuna inanıyoruz. Bundan dolayı öğretimin yanında eğitime de ayrıca önem veriyoruz .Bilgi Eğitim Kurumlarının temel amacı; nitelikli, mutlu ve öğrenen öğrencilerin yuvası olmaktır .Bunun için en başta tüm kurumlarımızda iyi ve güvenilir bir eğitim öğretim ortamı oluşturmayı ilke edindik.

Kendisini tanıyan, çevresiyle barışık, yaşadığı topluma faydalı olmayı düşünen, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı çocuklar yetiştirmek en temel hedefimizdir.

 

LİSE ve ÜNİVERSİTE SINAVLARINA HAZIRLIK

Ortaöğretimden itibaren Bilgi Eğitim Kurumları öğrencisi adayıdır. Her öğrenci uzman öğretmenler tarafından bu doğrultuda yetiştirilir. Ayrıca her öğrenciden sorumlu öğretmenler vardır ve üniversite sınavlarında uzmanlaşmış öğretmenlerimiz tarafından çocuklarımız üniversite sınavlarına hazırlanır.

 

 

EĞİTİM ÖĞRETİM YAKLAŞIMI

Bilgi Akademinin temel ilke ve hedefi ‘’dünya insanı’’ olabilecek gençler yetiştirmektir. Sınav başarısına yönelik bir öğretim programının  yanı sıra kendini her platformda doğru ifade edebilen, entelektüel bakış açısı kazanmış, araştırmacı, üretken, sorgulayıcı, estetik algıları güçlü, iletişim becerisi yüksek, özgür düşünen bireylerin toplumuzda var olmasını sağlamak ve ‘’Bilgili olmanın farkındalığını yaratmak temel hedeflerimizdir. Bilgi Akademi ;öğrencilerini sürekli geliştirmeyi, uluslar arası düzeyde temsil yeteneğini ön planda tutan bireyler yetiştirmeyi hedeflemiştir.

Öğrencilerimizin kariyer  hedeflerine uygun, uygulanabilir öğretim programlarını benimseyen kolejimiz oluşturduğu seçkin öğretmen kadrosuyla öğrencilerimize en etkili rehberliği yapmaktadır. Dört yıllık lise sürecinde edindikleri bilgi, beceri ve deneyimleri ile öğrencilerimiz yurt içinde ve yurt dışında en iyi üniversitelere yerleşirler.

BİRGÜN NASIL GEÇİYOR

Bilgi Akademinin temel amacı milli eğitim müfredatını tüm sınıf düzeyinde uygularken, yürüttüğü yabancı dil eğitimi ve üniversite hazırlık çalışmalarında öğrencisini akademik yönden tam donanımlı hazırlamaktır. Bu hizmeti sunarken farklı konseptlerde hazırlanmış 10 kişilik özel sınıflarda , özel tasarlanmış masalarda yoğun çalışma ortamı sunar.

Bilgi Akademide dersler 08.55’te başlar. Gün içinde değişkenlik gösteren, öğrenciyi tek düze ders formatından kurtaran, konu anlatımı , soru çözümü, danışma, serbest çalışma saati, bilgi tarama uygulamaları gibi farklı yöntemler uygulanmaktadır.

Bu program saat 17.50’ye kadar devam eder. Akşam yemek saatinden sonra öğrencilerimiz 18.30’dan 21.00’e kadar bireysel çalışmalar öğretmen gözetiminde devam eder.11.sınıflarda haftanın 2 günü(Pazartesi-Çarşamba), 12.sınıf öğrencilerinde haftanın 4 günü Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe akşam çalışmaları devam eder.11 ve 12.sınıfların programa katılmaları zorunludur

BİREBİR EĞİTİM ve ÖDEV TAKİBİ

Bilgi Akademide yoğun akademik program, masa başı, zorunlu etüt programlarıyla desteklenir.

Gücünü bireysel öğretim sisteminden alarak kendi ayakları üzerinde  yürüyen; başarının nicelikle değil, kaliteli ve disiplinli çalışmayla elde edildiğine inanan, eğitim-öğretim ilkelerini ‘’öğretmence’’ belirleyen ve hiçbir kaygıya kapılmadan ödünsüz uygulayan bir okuldur

REHBERLİK VE KOÇLUK SİSTEMİ

Bilgi Akademide rehberlik ve eğitim koçluğu; öğretmen, öğrenci ve veli arasında karşılıklı güven ve gönüllülük üzerine inşa edilen planlı bir gelişim, iletişim ve bir iş birliği ile öğrencinin her alanda gelişimine katkı sağlar.

Bilgi Akademide Rehberlik ve Koçluk Sisteminde Amaç ve Kazanımlar

Öğrencimizin;

Hazırcılıktan kurtulup kendi sorumluluklarını  tanımasına,

Öğrenmeyi öğrenmesine,

Eksiklerini ve kapasitesini fark etmesine,

Balarılarını, yeteneklerini ve başarısızlıklarını görmesine,

Başarılı olmak için harekete geçmesine yardımcı olmak,

Velimizin;

Eğitim öğretim sürecinde aktif rol almasına,

Kaygılarını giderip çocuğuna ve okula güvenmesine,

Çocuğu ile kaliteli zaman geçirmesine yardımcı olmak

EĞİTİM KOÇLUĞU

Okulumuzda;

Öğrencilerimizin kişiliğini,

Öğrencilerimizin kişiliğini, başarılarını ve yaratıcılıklarını desteklemek,

Öğrenci, öğretmen ve veliler arasında etkin, planlı ve sağlıklı bir iletişim içinde olmak,

Akademik, sosyal, sanatsal ve sportif başarıyı en yüksek düzeylerde tutmak,

Özel olarak seçilmiş sorular üzerinden kurulan iletişim; öğrencilerin kendilerini keşfetmelerini ve sorgulamalarını sağlayacaktır Çünkü doğru sorular üzerinden hareket ederek tüm kararlar öğrenciyle birlikte alınmış olur.

BİLGİ AKADEMİDE GÜVENLİK

Bilgi Akademi Kampüsünde huzurlu ve güvenli bir eğitim ortamı oluşturularak öğrencilerimizin, velilerimizin ve personelimizin güvenliğinin sağlanması amacıyla aktif güvenlik hizmetleri yürütülmektedir.

Güvenlik kulübelerinde sürekli görevli bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yine okul binalarımız  ve çevresi farklı noktalarında konuşlandırılmış kameralar ile sürekli izlenmektedir. Ayrıca yönetimi tarafından verilen izin kağıdını teslim olarak öğrencilerin okuldan çıkış yapmalarına izin verilmektedir. Giriş kapılarında misafirlere ziyaretçi uygulaması yapılmaktadır.

BİLGİ AKADEMİDE SAĞLIK

Bilgi Eğitim Kurumları Sağlık Merkezinin amacı; öğrenci ve çalışanların sağlık kapasitesini yükseltmek, çalışana ve öğrenciye okul ortamından gelebilecek zararları önlemek, çalışan ile iş, öğrenci ile eğitim faaliyetleri arasındaki uyumu sağlamaktır.

Öğrencinin sağlıklı olması, başarılı bir eğitim için en önemli koşuldur. Bilgi Eğitim Kurumları sağlık hizmetlerini bu anlayış doğrultusunda sunmayı amaçlar. Öğrencilerimizin eğitim ve öğretim yaşamlarını garanti altına almak kadar sağlık güvenceleri de bizler için son derece önemlidir.

Öğrencilerimizin sağlık sorunlarına anında müdahale edilmesi, gerekli önlemlerin alınması amacıyla okulumuzda bir sağlık servisimiz bulunmaktadır.

BİLGİ AKADEMİDE ULAŞIM

Bilgi Eğitim Kurumları olarak 2013 yılından beri, siz değerli öğrencilerimize sunduğumuz servis hizmetimiz her geçen gün büyüyerek ve kalite standartları yükselerek devam etmektedir. Okulumuz servis hizmetleri Samsun’un tüm merkez ilçelerini içeren geniş bir ağı kapsamaktadır.

Hizmet verdiğimiz öğrenci ve personelin ihtiyaç ve beklentilerini doğru ve tam anlamak, onları güvenli, konforlu sağlıklı ve hijyenik ortamlarda taşımak ve gelişen teknolojiyi kullanarak taşımacılık yapmak, araçların periyodik bakımlarını ve sürekli kontrollerini yaparak olası arızaları sıfıra indirmek, bununla birlikte hizmet kalitesinin sürekliliğini sağlamak ve olası her olumsuz duruma karşı uygun çözümler geliştirmek bizim en önemli amaçlarımızdır.

Koltuk sayısı kadar öğrenci alan araçlarımızda her koltukta emniyet kemeri mevcuttur ve öğrencilerin emniyet kemerlerini takmaları zorunludur.

Servis taşımacılığı yapan personel belli aralıklarla güvenli sürüş konusunda hizmet içi eğitimlere tabi tutulur.

BİLGİ AKADEMİDE YEMEK

Okulumuzun kantinlerinde özenle seçilmiş malzemeler,  hijyenik şartlarda hazırlanarak öğrencilerin, öğretmenlerin ve çalışanların hizmetine sunulmaktadır.

Bilgi Eğitim Kurumlarında yemek hizmetleri alanında uzman, titiz ekip tarafından yapılmaktadır.

Kampüsümüzün yemekhanelerinde, kantinlerinde özenle seçilmiş malzemeler, hijyenik şartlarda hazırlanarak öğrencilerin, öğretmenlerin ve çalışanların hizmetine sunulmaktadır.

Okulumuz bünyesinde bulunan yemekhane ve kantin öğrencilerimizin yemek ihtiyaçlarına cevap verebilecek modernlikte dizayn edilmiştir. Bizim için öğrencilerimizin düzenli, dengeli ve sağlıklı beslenebilmeleri önemlidir. Bu nedenle diyetisyenler kontrolünde öğrencilerin ihtiyacı olan kalori miktarı göz önünde bulundurarak ve hijyen kurallarına uygun olarak okulun yemek ihtiyacını sağlamaktadır. Yemek listelerimiz, diyetisyen gözetiminde aylık menüler şeklinde hazırlanıp okulumuz web sitesinde yayınlanarak velilerimizin bilgisine sunulmaktadır.